پرهیزاز نوشیدن چای سبزبرای مصرف‌ کنندگان آسپرین

 افرادی که داروهای ضد انعقاد مثل وارفارین استفاده می‌کنند و یا افرادی که عادت به مصرف آسپرین دارند باید از نوشیدن چای سبز خودداری کنند.

یوسف نقیایی مدیرگروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: چای سبز همانند چای و سایر نوشیدنی‌ها در گروه متفرقه قرار می‌گیرد و مقدار انرژی آن بسیار ناچیز و به مقدار یک کیلوکالری است. وی ادامه داد: چای سبز بسیاری از ترکیبات چای سیاه از جمله کافئین بالا، تانن‌ها، تئوبورومین، اسیدگالیک و غیره را داراست. وی افزود: مهم‌ترین ماده موثر در چای سبز کاتچین است که یک آنتی‌اکسیدان بسیار قوی و موثر در پیشگیری از بروز سرطان‌ها و آسیب‌های قلبی عروقی می‌باشد. وی اضافه کرد: چای سبز همچنین دارای پلی‌فلول‌های فروان بوده که علاوه بر خواص آنتی‌اکسیدان، خاصیت آنتی‌باکتریال و ضد عفونت هم دارد. این کار‌شناس تغذیه گفت: چای سبز حاوی فلوئور بالا است که نقش مهمی در پیشگیری از پوسیدگی دندان ایفا می‌کند. نقیایی تصریح کرد: چای سبز حاوی موادی است که منجر به فعال شدن آنزیم لیپاز شده و این امر به کاهش تری گلیسیرین کمک می‌کند. وی خاطرنشان کرد: این نوشیدنی همچنین حاوی موادی است که منجر به کاهش مرگ سلولی ارگان‌های مهم مانند قلب می‌شود و سایر خواص آن شامل کاهش کلسترول خون، کاهش فشار خون، قند خون و پیشگیری ناگهانی از افزایش قند خون و افزایش ایمنی بدن می‌شود. مدیرگروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در مورد منع مصرف چای سبز در افراد مختلف گفت: افرادی که داروهای ضدانعقاد مثل وارفارین استفاده می‌کنند و یا افرادی که عادت به مصرف آسپرین دارند باید از مصرف این نوشیدنی خودداری کنند. همچنین مصرف آن در دوره بارداری و شیردهی طبق نظر و توصیه پزشک و با احتیاط مصرف شود.

منبع:مرکزاطلاعات فنی ایران

Permanent link to this article: http://fouriyat.ir/119/%d9%be%d8%b1%d9%87%db%8c%d8%b2%d8%a7%d8%b2-%d9%86%d9%88%d8%b4%db%8c%d8%af%d9%86-%da%86%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a8%d8%b2%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81%e2%80%8c-%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af.html