صفحه اصلی / تازه های فوریت های پزشکی / استخدام ۵ هزار نیروی جدید | اضافه کردن ۱۵۰۰ آمبولانس و ۱۶ پایگاه هوایی در اورژانس کشور

استخدام ۵ هزار نیروی جدید | اضافه کردن ۱۵۰۰ آمبولانس و ۱۶ پایگاه هوایی در اورژانس کشور

امین صابری نیا در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: وزیر بهداشت دیروز با حضور در مرکزاورژانس تهران از نزدیک در جریان مشکلات اورژانس کشور از جمله کمبود نیروی انسانی، پایین بودن حقوق پرسنل، سختی کار نیروهای اورژانس و فرسودگی ناوگان اورژانس کشور قرار گرفت.

 وی افزود: یکی از نکاتی که وزیر بهداشت بر آن تأکید کرد، افزایش ضریب سختی کار پرسنل اورژانس بود که قرار شد بعد از کار کارشناسی طی ماههای آینده اعمال شود و به این ترتیب حقوق و مزایای پرسنل اورژانس طی ماههای آینده افزایش پیدا می کند.

 رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: دستور دیگر وزیر بهداشت این بود که برآورد دقیقی از تعداد آمبولانسهای فرسوده کشور انجام شود و طی یک فرآینده منطقی اقدامات لازم برای خرید آمبولانسهای نو و جایگزین شدن آنها با آمبولانسهای فرسوده انجام شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره تعداد آمبولانسهای فرسوده در اورژانس کشور گفت: تعریف ما از آمبولانس فرسوده، خودرویی است که بیش از ۷ سال از فعالیت آن گذشته باشد به این ترتیب تعداد زیادی( حدود ۵۰ درصد) آز آمبولانسهای فعلی اورژانس از جمله آمبولانسهای بنز، فرسوده هستند.

وی گفت: برآورد ما این است که از مجموع حدود ۳ هزار آمبولانس ناوگان اورژانس کشور حدود ۱۵۰۰ آمبولانس فرسوده هستند که با برگزاری منافصه حدود ۸۰۰ آمبولانس آن امسال خریداری و جایگزین می شود و امیدواریم بقیه آن طی سال آینده جایگزین شود.

صابری نیا اضافه کرد: وزیر بهداشت همچنین تأکید کرد که هر چه زودتر برنامه ارائه خدمات رفاهی به پرسنل اورژانس کشور آماده و اجرایی شود، همچنین بر بالابردن سطح علمی پرسنل اورژانس با تدوین و اجرای برنامه بازآموزی پرسنل تأکید کرد.

رئیس اورژانس کشور گفت: یکی از مشکلات اساسی اورژانس کشور کمبود نیروست و هم اکنون با وجود حدود ۱۴ هزار نیرو، بین ۵ تا ۷ نیروی انسانی در اورژانس پیش بیمارستانی کشور کمبود داریم که امیدواریم طی امسال و سال آینده بتوانیم با آموزش آکادمیک نیروی مورد نیاز اورژانس کشور را جذب و تأمین کنیم.

وی افزود: البته هم اکنون از طریق اضافه کاری و با فداکاری پرسنل اورژانس نگذاشته ایم خللی در ارائه خدمات اورژانس به مردم در کشور ایجاد شود اما قطعاً ادامه این روند باعث خستگی و فرسودگی نیروها می شود و نیازمند جذب نیروی کافی برای بهبود کیفیت خدمات اورژانس کشور هستیم.

 وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس درباره ایجاد پایگاههای اورژانس هوایی نیز گفت: مطابق طرح تحول سلامت تا دو هفته آینده تفاهمنامه ایجاد ۱۶ پایگاه اورژانس هوایی با ستاد کل نیروهای مسلح امضا می شود و طی ماههای آینده با جایابی مناسب در استانهای حادثه خیر این پایگاهها برای سرعت بخشیدن به خدمات اورژانس کشور ایجاد می شوند.

درباره محمد شکره

محمد شکره-کارشناس فوریت های پزشکی

۲ نظرات

  1. باسلام به همه دوستان وهمکاران گرامی.درحال حاضرطرحم تمام شده وبیکارهستم.مرکزاستان کدام شهرستان نیرو لازم داره واعلام نیاز برای نیرو کرده.تکنسین فوریت های پزشکی هستم فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

  2. با سلام وخسته نباشید اینجانب دارای مدرک فوریت های پزشکی و امدادگر اورژانس و ساکن اهواز هستم و بیکار هستم. لذا خواهشمند است در صورت نیاز اینجانب را مطلع فرمایید با تشکر فراوان