استخدام ۵ هزار نیروی جدید | اضافه کردن ۱۵۰۰ آمبولانس و ۱۶ پایگاه هوایی در اورژانس کشور

امین صابری نیا در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: وزیر بهداشت دیروز با حضور در مرکزاورژانس تهران از نزدیک در جریان مشکلات اورژانس کشور از جمله کمبود نیروی انسانی، پایین بودن حقوق پرسنل، سختی کار نیروهای اورژانس و فرسودگی ناوگان اورژانس کشور قرار گرفت.

 وی افزود: یکی از نکاتی که وزیر بهداشت بر آن تأکید کرد، افزایش ضریب سختی کار پرسنل اورژانس بود که قرار شد بعد از کار کارشناسی طی ماههای آینده اعمال شود و به این ترتیب حقوق و مزایای پرسنل اورژانس طی ماههای آینده افزایش پیدا می کند.

 رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: دستور دیگر وزیر بهداشت این بود که برآورد دقیقی از تعداد آمبولانسهای فرسوده کشور انجام شود و طی یک فرآینده منطقی اقدامات لازم برای خرید آمبولانسهای نو و جایگزین شدن آنها با آمبولانسهای فرسوده انجام شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره تعداد آمبولانسهای فرسوده در اورژانس کشور گفت: تعریف ما از آمبولانس فرسوده، خودرویی است که بیش از ۷ سال از فعالیت آن گذشته باشد به این ترتیب تعداد زیادی( حدود ۵۰ درصد) آز آمبولانسهای فعلی اورژانس از جمله آمبولانسهای بنز، فرسوده هستند.

وی گفت: برآورد ما این است که از مجموع حدود ۳ هزار آمبولانس ناوگان اورژانس کشور حدود ۱۵۰۰ آمبولانس فرسوده هستند که با برگزاری منافصه حدود ۸۰۰ آمبولانس آن امسال خریداری و جایگزین می شود و امیدواریم بقیه آن طی سال آینده جایگزین شود.

صابری نیا اضافه کرد: وزیر بهداشت همچنین تأکید کرد که هر چه زودتر برنامه ارائه خدمات رفاهی به پرسنل اورژانس کشور آماده و اجرایی شود، همچنین بر بالابردن سطح علمی پرسنل اورژانس با تدوین و اجرای برنامه بازآموزی پرسنل تأکید کرد.

رئیس اورژانس کشور گفت: یکی از مشکلات اساسی اورژانس کشور کمبود نیروست و هم اکنون با وجود حدود ۱۴ هزار نیرو، بین ۵ تا ۷ نیروی انسانی در اورژانس پیش بیمارستانی کشور کمبود داریم که امیدواریم طی امسال و سال آینده بتوانیم با آموزش آکادمیک نیروی مورد نیاز اورژانس کشور را جذب و تأمین کنیم.

وی افزود: البته هم اکنون از طریق اضافه کاری و با فداکاری پرسنل اورژانس نگذاشته ایم خللی در ارائه خدمات اورژانس به مردم در کشور ایجاد شود اما قطعاً ادامه این روند باعث خستگی و فرسودگی نیروها می شود و نیازمند جذب نیروی کافی برای بهبود کیفیت خدمات اورژانس کشور هستیم.

 وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس درباره ایجاد پایگاههای اورژانس هوایی نیز گفت: مطابق طرح تحول سلامت تا دو هفته آینده تفاهمنامه ایجاد ۱۶ پایگاه اورژانس هوایی با ستاد کل نیروهای مسلح امضا می شود و طی ماههای آینده با جایابی مناسب در استانهای حادثه خیر این پایگاهها برای سرعت بخشیدن به خدمات اورژانس کشور ایجاد می شوند.

Permanent link to this article: http://fouriyat.ir/1353/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%85-5-%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%b6%d8%a7%d9%81%d9%87-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-1500-%d8%a2.html

2 comments

    • جواد on تیر ۲۸, ۱۳۹۳ at ۱۲:۱۱ ب٫ظ

    باسلام به همه دوستان وهمکاران گرامی.درحال حاضرطرحم تمام شده وبیکارهستم.مرکزاستان کدام شهرستان نیرو لازم داره واعلام نیاز برای نیرو کرده.تکنسین فوریت های پزشکی هستم فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

    • خالد محمدی on آذر ۳, ۱۳۹۴ at ۱۰:۱۱ ق٫ظ

    با سلام وخسته نباشید اینجانب دارای مدرک فوریت های پزشکی و امدادگر اورژانس و ساکن اهواز هستم و بیکار هستم. لذا خواهشمند است در صورت نیاز اینجانب را مطلع فرمایید با تشکر فراوان

دیدگاه‌ها غیرفعال است.