حداقل حقوق پرستاران ۱میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

 معاون درمان وزیر بهداشت گفت: نظام جدید پرداخت حقوق و مزایای پرستاران و پیراپزشکان مراکز درمان دولتی اعلام و از اول آبان اجرایی می‌شود. این شیوه پرداختی بر اساس نظام مبتنی بر عملکرد اجرا می‌شود و حداقل دریافتی پرستاران و کارشناسان پیراپزشک یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

محمد آقاجانی افزود: نظام جدید پرداخت به کارکنان غیر پزشک بیمارستان‌ها به عنوان نظام مبتنی بر عملکرد شناخته می‌شود و پرستاران و پیراپزشکان براساس میزان و حجم خدمات، سختی کار و نوع بخشی که در آن فعالیت می‌کنند و کیفیت کارشان دریافتی بیشتری خواهند داشت. وی گفت: افزایش دریافتی حقوق پرستاران و پیراپزشکان با توجه به افزایش درآمد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی که ناشی از بهبود کیفیت خدمات آنهاست صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: نظام جدید پرداخت به کارکنان غیر پزشک بیمارستانها به عنوان نظام مبتنی بر عملکرد شناخته می شود و پرستاران و پیراپزشکان بر اساس میزان و حجم خدمات،سختی کار و نوع بخشی که در آن فعالیت می کنند و کیفیت کارشناسان دریافتی بیشتری خواهند داشت.

وی گفت: افزایش دریافتی حقوق پرستاران و پیراپزشکان با توجه به افزایش درآمد بیمارستانها و مراکز درمانی دولتی که ناشی از بهبود کیفیت خدمات آنهاست صورت می گیرد.

معاون وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش که میانگین افزایش حقوق پرستاران و پیراپزشکان یا حداقل و حداکثر افزایش آن چقدر است، توضیح داد: نمی توانیم میانگین یا حداقل و حداکثری برای افزایش حقوق و دریافتی آنان اعلام کنیم چون بیمارستان به بیمارستان فرق می کند و مانند تعرفه های پزشکی نیست که بتوانیم برای آن حداقل و حداکثر و میانگین اعلام کنیم.

آقاجانی ادامه داد:‌ با این وجود با توجه به حجم و سختی کار پرستاران و پیراپزشکان میزان افزایش حقوق و مزایای ‌آنها برایشان چشمگیر خواهد بود و با توجه به برآوردی که داریم مجموع میزان دریافتی پرستاران از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کمتر نخواهد بود.

 

یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳

Permanent link to this article: http://fouriyat.ir/1444/%d8%ad%d8%af%d8%a7%d9%82%d9%84-%d8%ad%d9%82%d9%88%d9%82-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-1%d9%85%db%8c%d9%84%db%8c%d9%88%d9%86-%d9%88-800-%d9%87%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%d8%aa%d9%88%d9%85.html

11 comments

Skip to comment form

  • محمد رضا on آذر ۱۰, ۱۳۹۳ at ۴:۱۰ ب٫ظ

  در بروز رسانی مطالب می تونی رویه ما هم حساب باز کنید

 1. با سلام
  مفتخر میشم کمکم کنید به خاطر مشغله های کاری زیاد نمیتونم توی بروز رسانی سایت فعال باشم.من شما رو به عنوان نویسنده عضو سایت میکنم.تو سامانه پرسش و پاسخ براتون پیام خصوصی گذاشتم.

  • ابراهیم on آذر ۱۱, ۱۳۹۳ at ۶:۰۱ ق٫ظ

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی فوریت های پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی سبزوارم و سوالاتی داشتم که اگه پاسخ بدین ممنون میشم
  آینده شغلی این رشته چجوریه؟
  میزان حقوق؟
  شیفتایی که باید یه تکنیسین بره چجوریه؟

  1. با سلام
   برای پاسخ سوالتون به لینک زیر بروید و در ضمن سوالاتتون رو در سامانه پرسش و پاسخ مطرح کنید:

   لینک

  • محمد رضا on آذر ۱۱, ۱۳۹۳ at ۲:۲۴ ب٫ظ

  باعث افتخار

  • محمد رضا on آذر ۱۴, ۱۳۹۳ at ۱:۱۳ ب٫ظ

  ارور میده ……. مشکل داره

 2. ببخشید کدوم قسمت ارور میده؟
  اگه منظورتون بخش ارسال خاطرست من خودم االان تست کردم مشکلی نداشت.

  • احسان on آذر ۱۶, ۱۳۹۳ at ۳:۴۲ ب٫ظ

  سلام
  این خبر افزایش حقوق شامل فوریت های پزشکی هم میشه یا فقط پرستاران؟؟

  • Mohammad on مرداد ۷, ۱۳۹۴ at ۱:۵۶ ب٫ظ

  آقای محمد شکره یه سوال برای رفتن تو رشته ی فوریت های پزشکی چه مهارت هایی لازم است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  شنا کردن هم جزو اونا هس آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. باسلام
   به سامانه پرسش و پاسخ مراجعه کنید،توضیح داده شده است.
   Ask.fouriyat.ir

  • امیر فوریت همدان on تیر ۲۳, ۱۳۹۵ at ۷:۳۳ ب٫ظ

  سلام من هم دانشجوی ترم یک فوریت هستم توی این رشته علاوه بر اینکه باید در مدت زمان کوتاهی مشکل فرد حادثه دیده را تسخیص دهید باید کار درمان و انتقال را نیز در اسرع وقت انجام دهید لذا باید هم علم بالا و هم دقت و سرعت و مهارت در کار عملی داشته باشید. ضمنا همانطور که اقای شکره گفتن از مقطع کار شناسی به بعد و دکترا گرایش های بسیار خوبی رو میشه خوند مثل پرستاری مراقبتهای ویژه و ….. در ضمن بین هر مقطع تحصیلی که دو سال طرح میگذرونید هم سابقه حساب میشه و هم حقوق و مزایای خوبی داره. مثلا هنگامی ک شما در حال خوندن ارشد هستی ۴ سال سابقه داری که این خودش خیلی خوبه ک کمتر رشته ای اینطوریه. با تشکر

دیدگاه‌ها غیرفعال است.