دکتر صابری نیا:ضرورت راه اندازی ۷۵۰ پایگاه اورژانس و استخدام ۷ هزار نیرو برای آن

ضرورت راه اندازی ۷۵۰ پایگاه اورژانس جدید

فوریت های پزشکی

دکتر امین صابری نیا در نشست خبری گزارش عملکرد اورژانس، با بیان این که امسال تعداد پایگاه های اورژانس از ۲۰۸۷ پایگاه به ۲۱۲۰پایگاه افزایش داشته است، گفت: در حال حاضر با کمبود نیروی انسانی در پایگاه های اورژانس مواجه هستیم که اگر نیروی انسانی تامین نشود شاهد کاهش پایگاه های اورژانس خواهیم بود.

رییس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کشور با اشاره به کمبود ۷ هزار نیرو در اورژانس پیش‌بیمارستانی، گفت:‌ در حال حاضر به منظور رسیدن به تعداد استاندارد پایگاه های اورژانس نیاز به تاسیس و راه اندازی ۷۵۰ پایگاه دیگر داریم که برای آنها نیاز به ۷ هزار نیروی دیگر است.

دکتر صابری نیا در ادامه، با اشاره به رایگان بودن ارائه خدمات فوریت های پزشکی به مجروحین حوادث ترافیکی، افزود: چنانچه مجروحین یکی از ۳ مورد تاییدیه مراجع قضایی، کروکی پلیس و فرم اورژانس را داشته باشند خدمات فوریت پزشکی به صورت رایگان به آنها ارائه می شود.

وی همچنین، با بیان این که ماموریت های حوادث ویژه در ۵ ماه سال ۹۴ نسبت به سال گذشته، ۱.۸ درصد افزایش داشته است، گفت: تعداد اعزام بیمار به بیمارستان از ۱۵ هزار و ۳۶۶ مورد به ۲۳ هزار و ۸۴۲ مورد یعنی ۵.۲ درصد افزایش داشته است.

به گفته دکتر صابری نیا، کل مأموریت‌های ۵ ماه نخست سال ۹۴، یک میلیون و ۳۷ هزار و ۴۶۸ مورد بوده که از این تعداد، ۷۹۵ هزار و ۴۸۸ مأموریت شهری و بیش از ۲۴۱ هزار مأموریت در جاده‌ها صورت گرفته است.

وی بیشتر موارد انتقالی بعد از حوادث ترافیکی را مربوط به بیماری‌های قلبی، تنفسی و زنان بیان کرد.

 

منبع:
روابط عمومی اورژانس کشور

Permanent link to this article: http://fouriyat.ir/1647/%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d8%b5%d8%a7%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b6%d8%b1%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-750-%d9%be%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7.html