CPR با تکنولوژی جدید

ایست قلبی- تنفسی بی گمان یکی از خطیرترین وضعیتهایی است که نیاز به اقدام فوری جهت حفظ حیات و پیشگیری ازضایعات جبران ناپذیر اندامهای حیاتی بدن دارد. این اقدامات بر اساس پروتکل‌های خاص و معمولا توسط تیم احیا (که متشکل از پزشکان و پیراپزشکان ماهر هستند) صورت می‌گیرد.

اما در اورژانس پیش بیمارستانی در صورت نیاز به انجام عملیات احیا قلبی ریوی ، تکنسین های فوریتهای پزشکی این کار را به صورت دو نفره انجام می دهند. این در حالی است که در بسیاری از مواقع زمانی بیمار دچار ایست قلبی می شود که یکی از تکنسین ها در حال انجام رانندگی بوده و عملیات احیا به صورت یک نفره در کابین عقب آمبولانس انجام می شود.

انجام عملیات احیا با تعداد نفرات کم بسیار دشوار می باشد ، لذا برخی از شرکت های سازننده تجهیزات پزشکی به فکر ساخت دستگاههایی جهت کمک به تیم های درمانی افتاده اند و در همین زمینه محصولات مختلفی به بازار ارائه کرده اند.

دستگاه cpr خودکار
دستگاه cpr خودکار

شرکت Zoll نیز در زمینه احیا قلبی ریوی ، دستگاه ماساژ خودکاری به نام Auto pulse ارائه کرده است که می تواند به کمک تیمهای درمانی بویژه تکنسین های فوریتهای پزشکی بیاید.

امیدواریم در آینده این دستگاه ها به ناوگان تکنسین های فوریت های پزشکی کشور اضافه گردد.

منبع:
وبلاگ www.emsworld.persianblog.ir

Permanent link to this article: http://fouriyat.ir/904/cpr-%d8%a8%d8%a7-%d8%aa%da%a9%d9%86%d9%88%d9%84%d9%88%da%98%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af.html