آشنایی با شغل تکنسین فوریت های پزشکی

فوریت های پزشکی و خدمات درمانی مورد نیاز در هنگام وقوع یک وضعیت جدی و غیر منتظره

آشنایی با شغل تکنسین فوریت های پزشکی

 

تکنسین فوریت های پزشکی (اورژانس) فرد آموزش‌دیده‌ای است که معمولاً همراه آمبولانس برای ارائه خدمات اولیه درمانی به کمک بیمار یا شخص مصدوم می‌شتابد یا در بخش اورژانس برای ارائه کمک‌های اولیه حضور دارد. او وظایف امداد سریع، ارائه خدمات درمانی اولیه پزشکی پیش بیمارستانی و کمک رسانی به مصدومین، بیماران و مجروحین اورژانسی و انتقال آنان به مراکز درمانی در کمترین زمان ممکن با هدف کاهش مرگ و میر، نقص عضو و آسیب را بر عهده دارند.

تکنسین فوریت های پزشکی (EMT) و تکنسین آمبولانس اصطلاحاتی هستند که به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مرکز خدمات پزشکی اورژانس اشاره میکنند. EMT ها متخصصان بالینی هستند که برای پاسخ سریع به شرایط اضطراری پزشکی، آسیب های ضربه ای و صحنه های حادثه آموزش دیده اند. در صورت وقوع شرایط اضطراری پزشکی، آنها اولین پاسخ دهنده هایی هستند که پس از رسیدن به صحنه، به دیگر پرسنل اورژانس (آتش نشان و پلیس) کمک می کنند تا بیماران را به بیمارستان های مجهز حمل کنند.

تکنسین فوریت پزشکی به صورت تیمی کار می کند. او با وضعیت های مختلف از جراحات سطحی تا صدمات جدی ناشی از تصادفات و بلایای طبیعی روبرو است. وظیفه او ارائه مراقبت ها و درمان های فوری است. پس از رسیدن نزد بیمار باید وضعیت او را بررسی و برای انجام بهترین کار تصمیم بگیرد.

اورژانس ها به صورت شبانه روزی و همه روزه کار می کنند. بنابراین ساعت کاری متخصصان فوریت های پزشکی به صورت تمام وقت است و شیفت های کاری در شب ها و روز های تعطیل را نیز شامل می شود.

تبدیل شدن به تکنسین فوریت های پزشکی (EMT) یا یک متخصص ارشد پزشکی می تواند بسته به نوع انتخاب شغلی و تحصیلی کارآموز، از یک تا سه سال به طول بینجامد. علاوه بر این، آموزش رشته تکنسین فوریت های پزشکی بر تکنیک های حفظ زندگی از جمله CPR، برنامه تورنیکت و درمان زخم ها تمرکز دارد. و به طور معمول، امدادگران شیوه های های پیشرفته ای را به کار میگیرند که مستلزم آموزش گسترده ای هستند.

۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.