اورژانس های گوارشی

این بخش در مورد بیماریها و مشکلات اورژانسی در زمینه دستگاه گوارش ،کبد،طحال،کیسه صفرا،غدد ولوزالمعده است که نیاز به مداخله سریع سیستم فوریت های پزشکی می باشد.

کومای هیپرگلایسمی هیپراسمولار غیرکتونی(HHNK)

HHNK

یک عارضه خطرناک دیابت نوع۲ است.معمولا هردوفعالیت انسولین و گلوکاگون موجود است.کومای HHNK وقتی ایجاد میشود که دو وضعیت رخ میدهند:هیپرگلایسمی مداوم باعث شود،دیورز اسمزی برای ایجاد دهیدراسیون علامتدار کافی باشد،ومصرف آب برای جبران مایع از دست رفته کافی نباشد.دیالیز،مکمل ...

مشاهده بیشتر »

فوریت های آپاندیسیت

درد آپاندیسیت

آپاندیسیت چیست؟ آپاندیسیت، التهاب زائده کرمی شکلی است که در محل اتصال روده کوچک به روده بزرگ(محل اتصال ایلوئوم به سکوم)قرار دارد.آپاندیسیت حاد یکی از شایعترین اورژانس های جراحی است که در بالغین جوان بیشترین شیوع را دارد.

مشاهده بیشتر »

فوریت های شکم حاد

فوریت های شکم حاد

شکم حاد عمدتا به صورت درد حاد شکم نیازمند به مداخله جراحی تعریف می شود.علاوه بر درد شکم ،نشانه ها وعلایم دیگری از قبیل تهوع،استفراغ،یا اسهال ممکن است وجود داشته باشند.

مشاهده بیشتر »

فوریت های دیابت

دیابت یا مرض قند, ناتوانی بدن در متابولیسم (سوخت و ساز) مناسب کربوهیدراتهاست. در طی این بیماری , پانکراس (لوزالمعده) در تولید کافی یک هورمون که انسولین خوانده میشود ناکارآمد است. وظیفه انسولین کاهش قند خون و تحویل آن به ...

مشاهده بیشتر »